Initiatiefnemer Niels Braal. Foto: VVD.
Initiatiefnemer Niels Braal. Foto: VVD.

Snelbus voor Zwartewaal naar Schiedam en Hellevoet

Actueel 472 keer gelezen

Voorne aan Zee - De komst van een rechtstreekse snelbus tussen Hellevoetsluis en Schiedam komt dichterbij nu de gemeenteraad unaniem heeft ingestemd met een motie van de VVD. De nieuwe lijn gaat via Zwartewaal rijden, dat daarmee zowel een directe verbinding met Schiedam als met Hellevoetsluis krijgt. Daardoor verbetert de OV-bereikbaarheid van het dorp merkbaar volgens de VVD.

Het succes van de snelbus tussen Rockanje, Oostvoorne en Brielle richting Schiedam speelt een belangrijke rol. Sinds de komst van de Blankenburgverbinding (A24) reizen veel inwoners via deze route tot twintig minuten sneller. Voor Zwartewaal betekent dat nieuwe snelbus vooral dat overstappen verleden tijd wordt. De bus rijdt straks rechtstreeks naar Schiedam én, in de andere richting, naar Hellevoetsluis. Dat maakt dagelijkse ritten eenvoudiger, sneller en betrouwbaarder.

Initiatiefnemer Niels Braal noemt de lijn een grote vooruitgang voor het dorp: “Zwartewaal krijgt met deze snelbus in één keer veel betere toegang tot de regio. Een directe verbinding scheelt tijd én gedoe. Voor inwoners die in Schiedam, Rotterdam of Den Haag werken, of gewoon naar Hellevoetsluis willen voor een boodschap, wordt het OV hiermee weer een aantrekkelijk alternatief.”

Met de unanieme steun van de gemeenteraad start de gemeente gesprekken met MRDH en vervoerder EBS over de uitvoering. Het doel is om de snelbus zo snel mogelijk te laten rijden.” Goede OV-bereikbaarheid is een basisvoorwaarde voor een leefbare regio,” zegt Braal.”Dit plan brengt die bereikbaarheid ook voor Zwartewaal een stap dichterbij.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant