Op dit moment krijgen ruim 55 gezinnen hulp van de Luierbank. Foto: Wil van Balen.
Op dit moment krijgen ruim 55 gezinnen hulp van de Luierbank. Foto: Wil van Balen.

Luierbank: ondersteuning die heel hard nodig is

Actueel 475 keer gelezen

Voorne aan Zee - De Stichting Luierbank Voorne-Putten is in het leven geroepen om gezinnen of alleenstaande ouders met jonge kinderen gratis te helpen. De hulp is bedoeld voor mensen die het moeilijk hebben om financieel rond te komen, of van een minimum inkomen moeten leven. Die hulp bieden ze in heel Voorne-Putten.

De Luierbank werkt nauw samen met andere hulpverleningsinstellingen zoals de Voedselbank, de Fietsbank en de Kledingbank. Het is in november 2021 van start gegaan als burgerinitiatief. Gewoon in de huiskamer van Myriam Boelhouwer, nu voorzitter van de Luierbank. In augustus 2025 werd de huidige locatie aan de Plataanlaan toegewezen aan de Luierbank. Myriam: “Wij geven babyspullen uit aan gezinnen of alleenstaanden met kinderen tot 4 jaar. Dat zijn mensen met een minimuminkomen of die in de schuldsanering zitten. Die mensen hebben het heel zwaar. Ze kunnen hier van alles krijgen, luiers, babyvoeding, kleding, wipstoeltjes en zelfs kinderwagens.” De ruimte van de Luierbank staat dan ook vol met babyspullen. “De mensen zijn hier heel erg blij mee”, vertelt Myriam. “Toch hebben we nog veel behoefte aan donateurs, zeker voor de luiers en de babyvoeding. We hebben een ANBI-status dus alle giften zijn aftrekbaar van de belastingen. We krijgen wel heel veel kleding binnen. Dat sorteren we. De kleding, die we niet kunnen gebruiken, geven we door aan stichting GAiN. Zij gebruiken die kleding weer bij noodhulp in bijvoorbeeld Oekraïne of Gaza. Zo gaat er niets verloren.” De hulpvraag van jonge gezinnen en alleenstaanden met kleine kindjes is de laatste maanden flink toegenomen. Op dit moment krijgen ruim 55 gezinnen hulp van de Luierbank. Miranda Janssen, vrijwilliger bij de Luierbank, verwacht dat dat aantal alleen maar toe zal nemen. “We krijgen er iedere maand zo’n twee gezinnen extra bij. Reken maar na, dan zitten we tegen het einde van het jaar met een hulpvraag van zo’n 70 gezinnen.” Myriam: “Veel mensen weten nog niet dat we hier zitten. Er zijn ook mensen die bij de basisschool hiernaast naar binnen lopen. Ik vertel altijd maar dat we in het gebouw zitten dat het dichtst bij de straat staat. Er komt nog een groot bord voor meer duidelijkheid. We willen sowieso meer aan onze bekendheid gaan werken. Onze hulp is helaas hard nodig en die hulpvraag neemt alleen maar toe. Mensen worden vaak naar ons doorverwezen door consultatiebureaus, verloskundigen en huisartsen. Maar mensen mogen zelf ook gerust eens binnenlopen met een vraag. Wij staan altijd klaar en bieden een luisterend oor.” De Luierbank is iedere woensdag- en donderdagochtend geopend van 10.00 tot 12.00. Voor geïnteresseerde donateurs zijn vrijwilligers van de Luierbank een halfuurtje voor, en een half uurtje na de openingstijden aanwezig voor een goed gesprek. Het pand is te vinden aan de Plataanlaan 2.
www.luierbankvoorneputten.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Henk Abrahams CDA
Column: Het compromis Actueel 3 uur geleden
Vier bigbands nemen het in de middag op de Markt tegen elkaar op in de strijd om de Jerry van Rooyen Bigbandprijs. Foto: Niels Braal.
Brielle swingt weer; JUMBO Bigband Festival staat voor de deur Actueel 5 uur geleden
Streekwarenmarkt bij De Duinhuisjes.
Wat is er te doen in de regio? agenda 8 uur geleden
De maaltijden passen bij de beleving; er wordt gekookt in robuuste vuurpotten met slowcookgerechten.
Pilot expeditie in VAZ: drie dagen offline in de natuur Actueel 17 sep, 15:57
Afbeelding
Van zorgmanager en kapper/visagiste naar uitvaartondernemers: Karin en Tineke starten Eternity Uitvaart in Rijnmond Actueel 17 sep, 15:00
Vang waterdiertjes, pluis een braakbal uit, ontdek hoeveel insecten er in een boom leven of spot vogels door een telescoop. Foto: Studio Stoks.
Op ontdekkingstocht tijdens de Duinendag van 2026 Actueel 17 sep, 14:08

Uit de krant