
Amnesty International 10 decemberactie
AlgemeenWestvoorne - 10 December is de Dag van de Rechten van de Mens. Wereldwijd wordt deze dag herdacht en worden er acties georganiseerd door o.a. Amnesty International. Dit jaar staan er 10 mensen centraal, die vervolgd worden vanwege hun mening, gemarteld zijn en gevangen werden gezet zonder eerlijk proces.
Amnesty roept regeringen op deze mensen vrij te laten. Amnesty International strijdt voor eerlijke processen en voor vrijheid van meningsuiting. Tevens is Amnesty tegen marteling en de doodstraf.
Zij willen in Rockanje ook aandacht vragen voor het werk van Amnesty International en de mensen die zich niet meer kunnen verweren een stem geven. Wilt u ook meedoen, dan bent u op donderdag 8 december van harte welkom in het Gemeentehuis in Rockanje.
Van 10.00-14.00 uur kunt u daar een brief schrijven naar regeringen en/of een kaart sturen naar een gewetensgevangene.
Het lijkt zo weinig, een brief sturen, maar het is zo belangrijk! Dat weten we van bijvoorbeeld Yecenia Armenta uit Mexico. Zij werd gemarteld en haar kinderen werden bedreigd, omdat zij weigerde een verklaring te ondertekenen waarin ze de “moord” op haar man zou bekennen, terwijl er geen enkel bewijs was. Uiteindelijk werd ze, nadat er meer dan 300.000 brieven werden geschreven waarin aangedrongen werd op haar vrijlating, vrijgelaten. Zij reageerde vervolgens : “Ik las de brieven. Ik las ze allemaal. De brievenschrijvers doen het mooiste wat ze kunnen doen: mensen helpen in onrechtvaardige situaties. Het voelt fantastisch!”
Komt u ook?














