Anna-Lynn, met nieuw kapsel, bij de overhandiging van de cheque
Anna-Lynn, met nieuw kapsel, bij de overhandiging van de cheque

Actie haardonatie Anna-Lynn groot succes!

Algemeen 892 keer gelezen

Oostvoorne - In 2022 besloot de 11 jarige Anna-Lynn Quartel dat zij haar haar wilde doneren aan Stichting Haarwens. Deze stichting maakt haarstukken voor kinderen die door bestraling of ziekte hun haar verliezen.

Deze kinderen kunnen een verzoek indienen bij deze stichting voor een passend haarstuk zodat zij zich zelfverzekerder kunnen voelen tijdens een toch al zwaar beladen periode. Deze haarstukken worden in Nederland gefilterd, samengesteld en vervolgens opgestuurd naar de Filipijnen waar de gedoneerde haren één voor één vast gemaakt worden aan een stuk. Vervolgens worden de complete haarstukken teruggestuurd naar Nederland. 

Dit proces kost behoorlijk veel geld, zo’n 1500 euro per haarstuk. Dit werd, naast het doneren van de lange lokken, een bijkomende uitdaging voor Anna-Lynn. De basisschool van Anna-Lynn, de CNS De Nieuwe Weg in Oostvoorne, steunde de actie en heeft de laatste drie maanden van 2022 verschillende acties georganiseerd zoals een Grand Café voor de ouders van groep 8 en een kerstmarkt waar door leerlingen gemaakte kerstspullen verkocht werden. Daarnaast konden alle leerlingen sparen in de klassen verspreide spaarpotten. 

Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in een prachtig bedrag van 700 euro. Daarnaast hebben familie, vrienden en collega’s van Anna-Lynn haar vader bij de Gezamenlijke Brandweer in de Rotterdamse haven via een online doneeractie het bedrag aangevuld met 1200 euro. 

Vorige week zaterdag is geheel belangeloos bij Kapper Jasper aan de Stationsweg in Oostvoorne het haar in 4 vlechten gevlochten van minimaal 35 cm lang waarna het vakkundig afgeknipt werd. De maandag erop heeft Anna-Lynn in het bijzijn van haar ouders het haar en een cheque van 1900 euro overhandigd aan de Stichting Haarwens in het Prinses Maxima Ziekenhuis in Utrecht. 

Naast de officiële oorkonde van de stichting werd het feestelijke moment ook nog eens op school gevierd met een heuse ‘crazy hairday’. Namens Anna-Lynn een bedankje aan alle mensen die gedoneerd hebben en dit prachtige bedrag mogelijk hebben gemaakt!

Anna-Lynn nog met haar lange haar
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Archivaris Aart van der Houwen onthult gedichten op begraafplaats Maria Rust Actueel 8 uur geleden
Afbeelding
Samen de haven ontdekken tijdens de meivakantie Actueel 10 uur geleden
De vrijwilligers van Wereldwinkel Brielle heten u van harte welkom op de locatie in Brielle, Voorstraat 73.
Afval wordt kunst in Wereldwinkel Brielle Actueel 13 uur geleden
Foto ter illustratie.
Komende week meerdere dagen met volop zon, ook vrij koude nachten Actueel 15 uur geleden
Afbeelding
Creatieve verbindingen leggen tijdens ‘Koffie bij Dewi’ Actueel 16 uur geleden
Op Duin-Safari rondom bezoekerscentrum Tenellaplas. Foto: Nena - Studio Stoks.
Op Duin-Safari met vogelthema in de meivakantie Actueel 19 apr, 16:21

Uit de krant