Roparun - Marco de Swart
Roparun - Marco de Swart

Roparun opent inschrijfperiode editie 2025

Algemeen

De inschrijving voor de volgende Roparun is geopend. Teams kunnen zich aanmelden voor de 34ste editie die plaatsvindt van 7 tot en met 9 juni 2025.De Roparun is een jaarlijkse estafetteloop, met startplaatsen in Clastres (Frankrijk) en Enshede en een finish op de Coolsingel in Rotterdam.

Jaarlijks vindt de Roparun tijdens Pinksteren plaats. Dit jaar zamelden de duizenden deelnemers, verdeeld over 210 teams, ruim 4,4 miljoen euro in. Een Roparun-team bestaat uit ongeveer 25 personen, met onder andere acht lopers die ieder in estafettevorm gemiddeld zo’n 65 kilometer lopen, oftewel meer dan anderhalve marathon. Fietsers, cateraars, chauffeurs, masseurs en andere teamleden ondersteunen de lopers. 

De Roparun bestaat uit twee routes van meer dan 500 kilometer, die elk garant staan voor een avontuurlijke herinnering. Iedereen kan een team vormen: familie, vrienden, sportclubs, bedrijven en verenigingen. Naast het leveren van een enorme sportieve prestatie zet een team zich gedurende het jaar ook in om geld in te zamelen voor het goede doel. Dit doen ze door middel van diverse acties, zoals het verkopen van loten voor de Roparun-loterij. Teams hebben de vrijheid om zelf creatieve initiatieven te bedenken; van het organiseren van een mini-Roparun op scholen of sportclubs tot het wassen van auto’s of het verkopen van oliebollen en chocoladeletters. Iedereen kan een bijdrage leveren.  

Het ingezamelde bedrag wordt verdeeld over verschillende goede doelen in Nederland, België en Frankrijk, met als doel het leven van mensen met kanker zo draaglijk mogelijk te maken. De Roparun ondersteunt jaarlijks tientallen initiatieven, waaronder organisaties die pruiken maken voor zieke kinderen, de inrichting van hospices, vakantiekampen voor lotgenotencontact en informatieve bijeenkomsten. Stel een team samen met je familie, vrienden, buren, collega’s of leden van de sportclub en meld je aan voor de mooiste estafetteloop. 

Inschrijven kan vanaf nu tot en met 31 december 2024.  Meer informatie en aanmelden kan vanaf nu op www.roparun.nl/meedoen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Bouw gestart ‘Project Zon op Water’ aan Kloosterweg in Brielle Actueel 8 uur geleden
De man reed te hard en verleende geen voorrang aan de lijnbus, die na de aanrijding in de sloot terecht kwam.
Taakstraf voor dodelijk ongeval met bus in Zwartewaal Actueel 9 uur geleden
Afbeelding
8e en 30e plek voor Brielse wielrenster Sveva Klok (19) bij Eneco Tour Actueel 10 uur geleden
Rob met achter zich de poster van zijn boekomslag. “Een verrassing van mijn meiden afgelopen Vaderdag.” Foto: Wil van Balen.
Rob Deurloo schreef het boek ‘Pap, waarom huil je nooit?’ Actueel 10 uur geleden 1
Foto ter illustratie.
Vrijdag kans op storm met zware windstoten Actueel 11 uur geleden
Golfster Rosanne Boere maakte deze maand de overstap van de amateurs naar de professionals.
Golfster Rosanne Boere stapt over naar de professionals Actueel 12 uur geleden

Uit de krant