Glenn Stoffers ontbrak in het elftal van Zwartewaal in de derby tegen Vierpolders; Sven Hokke op deze archieffoto van de derby eerder dit seizoen in Vierpolders in duel met Stoffers, scoorde voor Vierpolders.
Glenn Stoffers ontbrak in het elftal van Zwartewaal in de derby tegen Vierpolders; Sven Hokke op deze archieffoto van de derby eerder dit seizoen in Vierpolders in duel met Stoffers, scoorde voor Vierpolders.

Zwartewaal drukt Vierpolders vaster op laatste plaats in 4F

Actueel 238 keer gelezen

Zwartewaal – De 5-1 zege die Zwartewaal afgelopen zaterdag boekte op Vierpolders, drukte de buurman van de club van de Zwartewaalse Sluisweg vaster op de laatste plaats in de vierde klasse F.

Tot frustratie van trainer Ad Reijtenbagh van Vierpolders, die het betreurt dat uitgerekend de buurman, het zijn ploeg extra moeilijk maakt om zich te handhaven in de vierde klasse.

Jammer
“Vierpolders kende een enorme leegloop vorig seizoen,” brengt Reijtenbagh het dramatische seizoen waarin de ploeg van sportpark de Coosenhoek degradeerde en vrijwel de voltallige selectie zag vertrekken, in herinnering. “We wisten dat we met de nieuwe en onervaren selectie een loodzwaar seizoen tegemoet gingen. Een competitie waarin het moeilijk wordt om ons te handhaven. De derby bij Zwartewaal werd uitgesteld naar 14 februari, maar ook zaterdag 21 februari was een datum geweest om die wedstrijd te spelen. Dat zou voor ons veel beter zijn uitgekomen, want dan zouden vijf basisspelers, die we nu moesten missen, wel beschikbaar zijn geweest. Zwartewaal kon echter geen medewerking verlenen aan ons verzoek om de wedstrijd komende zaterdag of op een doordeweekse avond te spelen. Dat is wel een beetje jammer. Op 21 februari zijn er bij Zwartewaal andere activiteiten gepland. Maar met spelen op een doordeweekse avond zou je ons naar mijn idee tegemoet hebben kunnen komen. We staan waar we staan en terecht. We verwachten ook echt geen cadeautjes. Maar we wisten lange tijd op eigen kracht van de onderste plaats weg te blijven. We wonnen van OFB en die ploeg stond laatste. Tot aan het moment dat ze thuis in Ooltgensplaat weer eens een keer wonnen. En dat was dan uitgerekend van Zwartewaal. Zoiets kan altijd gebeuren, maar door die nederlaag zijn de prijzen in deze competitie ook voor Zwartewaal wel een beetje uit beeld geraakt. Daarom is het zo jammer dat we voor de wedstrijd bij Zwartewaal geen andere datum hebben kunnen vinden. Als Zwartewaal nou middenin in een titelrace had gezeten, of kansrijk was om een periode te winnen, dan had ik gesnapt dat ze aan de datum van afgelopen zaterdag hadden vastgehouden. Maar nu voelt het wel erg wrang. We moesten naar de Sluisweg met een ploeg die vorige week nog een oefenwedstrijd met 4-0 verloor van Hellevoetsluis 3. Dan weet je dat het tegen een standaardteam als dat van Zwartewaal een onmogelijke opgave wordt om een positief resultaat neer te zetten. En dat was het dus ook. We gaan er natuurlijk nog alles aan doen om degradatie te voorkomen. Zeker omdat we veel toezeggingen hebben van spelers die naar Vierpolders komen. We verwachten dat we volgend seizoen de beschikking krijgen over een selectie die meekan in de vierde klasse. Dan zou het mooi zijn als we ook in die vierde klasse kunnen starten. Maar het wordt een hels karwei. Arie Bravenboer heeft problemen met zijn achillespezen en het is de vraag of hij dit seizoen nog kan spelen zoals hij en wij dat graag zouden willen. Maar zolang er hoop is, is er leven.”

Verzwakt
Ook Zwartewaal trad, met Glenn Stoffers, Ruud Hakbijl, Bart en Martijn Rollof, Sander van der Ven en Danny van der Spuij niet beschikbaar, verzwakt aan. “Vierpolders miste ook veel spelers en speelde moedig,” zag Zwartewaal-trainer Leroy de Visser. “Maar onze zege was wel terecht.”
Zwartewaal ging door goals van Vincent Bieling, Rowan van Heijst en veteraan Marvin Godschalk (!) met een 3-1 voorsprong de rust in. Door een rake kopbal van Sven Hokke mochten de bezoekers in de kleedkamer nog hopen op een tweede helft met verrassingen, maar die hoop vervloog na rust snel toen treffers van Thierry de Jong en Ramon de La Haye de stand naar 5-1 tilden.
Spits Rowan van Heijst, die na een blessure weer een helft kon spelen, bekroonde zijn rentree met een treffer. “Het ging wel lekker,” aldus Van Heijst. “En na een gesprek met toekomstig trainer Ferry Seton, heb ik ook besloten om niet naar GHVV te gaan, maar volgend seizoen bij Zwartewaal te blijven.”         

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant