Japer Vermeer (rechts) scoorde bij BZC/Zuiderpark in Rotterdam de bevrijdende 1-2 voor Rockanje. (Archieffoto: Wil van Balen).
Japer Vermeer (rechts) scoorde bij BZC/Zuiderpark in Rotterdam de bevrijdende 1-2 voor Rockanje. (Archieffoto: Wil van Balen).

Rockanje finalist na zege op BZC/Zuiderpark

Actueel 173 keer gelezen

Rotterdam – Rockanje versloeg afgelopen zaterdag in de eerste ronde van de nacompetitie BZC/Zuiderpark en staat komende zaterdag in de finale.

In een duel op neutraal terrein moet Rockanje dan vierdeklasser TAAV uit Ter Aar verslaan om zelf promotie naar de vierde klasse af te dwingen. Makkelijk kwam de zege in Rotterdam bij BZC/Zuiderpark niet tot stand. De thuisclub kwam na ruim een kwartier spelen op voorsprong. Lang kon BZC/Zuiderpark daar niet van genieten, want tien minuten later trok Rockanje de score door een goal van Senna Langendoen recht. Langendoen verzilverde koelbloedig een assist van de op links doorgebroken Jasper Crince : 1-1. Toen Jasper Vermeer vlak voor rust een assist van Joshua Stout tot de 1-2 promoveerde, kreeg de score eindelijk het aanzien dat het volgens de krachtsverhoudingen verdiende.

“We waren veel beter, maar konden de kansen maar niet afmaken,” zag Rockanje-trainer Rob Vuik. “Ook na rust hadden we voortdurend de controle en kregen we veel goede kansen op meer goals. Maar pas een kwartier voor tijd werd het eindelijk 1-3. Sven Groenenboom gooide de wedstrijd voor ons in het slot.” Vuik vervolgde: “Nu we op de drempel naar de vierde klasse staan, moeten we maar proberen om daar ook overheen te stappen. Rockanje schurkt nu al tegen de vierde klasse aan sinds de vijfde klasse werd geformeerd. Vorig seizoen was OHVV te sterk in de competitie en liep het mis in de finale van de nacompetitie. Dit seizoen was FC Vlotbrug een klasse apart,” blikt Vuik terug, “maar de nacompetitie brengt ons nu hopelijk wel waar we naar toe willen. We hadden even een dipje, maar de vorm is juist op tijd weer teruggekeerd. We moeten het karwei nu we zo dichtbij zijn netjes afronden,” vindt Vuik. “Mochten we promoveren dan kunnen we volgend seizoen ook op een hoger niveau gewoon meedoen. Deze selectie hoort ook in de vierde klasse thuis.” In de loop van deze week wordt in overleg met TAAV bepaald waar de finale plaats gaat vinden. Zeker is dat Rob Vuik dan ook weer kan beschikken over goaltjesdief Noah Kompanje, die zaterdag ontbrak wegens vakantie.


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant