Foto: Regionaal Historisch Centrum Voorne-Putten Goeree-Overflakkee.
Foto: Regionaal Historisch Centrum Voorne-Putten Goeree-Overflakkee.

De Terugblik: ‘Strandtenten’

Actueel 193 keer gelezen

Rockanje - In samenwerking met Regionaal Historisch Centrum Voorne-Putten Goeree-Overflakkee plaatst Weekblad Westvoorne iedere vier weken een bijzondere archieffoto uit Brielle of Westvoorne in de rubriek ‘De Terugblik’, met deze week: ‘Strandtenten’.

De zomer van 1953. Het strand bij Rockanje heeft nog maar één slag (strandopgang). Wel zijn er veel meer strandtenten dan tegenwoordig, al had dat woord kennelijk een andere betekenis. Bijzonder eigenlijk hoe, in dit jaar van de Watersnoodramp, het leven doorging en het badplezier alweer werd opgepakt. Rockanje was in februari overigens wel de dans ontsprongen, al zat de schrik er goed in. Het Deltaplan moest in de toekomst veiligheid bieden. Op deze foto kijken we richting open zee, maar als we onze blik naar links richten, is er nog geen sprake van de Haringvlietdam. Dit Deltawerk zou pas in 1970 worden voltooid.

Elke maand publiceert Weekblad Westvoorne een bijzondere archieffoto. Ook benieuwd hoe het er bij jou vroeger uitzag? Duik dan in de beeldbank van het Regionaal Historisch Centrum: www.rhcvpgo.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant