
Bijzonder bezoek van beschermvrouwe H.K.H Prinses Beatrix aan KNRM Stellendam
Algemeen 358 keer gelezenRegio - ‘Ik heb nog meer respect gekregen voor het reddingswerk dat deze mensen doen.’ H.K.H. Prinses Beatrix, beschermvrouwe van de KNRM, was deze week op bezoek bij KNRM Stellendam. De Prinses is bijgepraat over de verschillende activiteiten van de KNRM, waarna ze plaatsnam op de reddingboot Antoinette om alle facetten van het reddingwerk in actie te zien.
Het bezoek van Prinses Beatrix aan het Zuid-Hollandse reddingstation KNRM Stellendam was naar aanleiding van het 200-jaar bestaan van de KNRM. Ze werd ontvangen door mevrouw Ada Grootenboer-Dubbelman, burgemeester van de gemeente Goeree-Overflakkee en voorzitter van de KNRM-reddingstations Stellendam en Ouddorp en Arne Weverling, loco-commissaris van de Koning in Zuid-Holland.
In het bemanningsverblijf vertelde directeur van de KNRM Jacob Tas over de activiteiten rond het jubileum van de KNRM en sprak de Prinses met diverse vrijwillige redders. Daarna ging zij aan boord van de reddingboot Antoinette en voer ze met de bemanning naar het Slijkgat voor een SAR-oefening (Search and Rescue). Een van de redders liet zich overboord vallen, waarna hij door zijn collega’s gered werd. Prinses Beatrix genoot zichtbaar en stelde diverse vragen aan de vrijwilligers.
Na afloop bedankte Prinses Beatrix de vrijwilligers voor de ‘heerlijke ochtend’: ‘Ik heb nog meer respect gekregen voor het reddingswerk dat deze mensen doen.’ Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman noemde het ‘heel bijzonder’ dat de beschermvrouwe van de KNRM bij KNRM Stellendam op bezoek is geweest: ‘Het is voor de mannen en vrouwen van de KNRM die het reddingwerk dag in, dag uit doen, een kers op de taart. Ik kijk met veel plezier en voldoening terug op dit bezoek.’ Directeur van de KNRM Jacob Tas: ‘Het is duidelijk dat Prinses Beatrix een warme band heeft met ‘haar’ KNRM. Ze heeft met eigen ogen kunnen zien hoe onze vrijwilligers oefenen in het redden van mensen in nood op het water.’















