
Trekpaarden Team Rockanje organiseert weer de eerste strandrit
Algemeen 652 keer gelezenRockanje - Na een paar jaar afwezig te zijn geweest vanwege corona en het ontbreken van sponsoring, was het afgelopen zaterdag gelukkig eindelijk weer raak.
Het team is een samenwerking aangegaan met ‘De Menners’ uit Herkingen. Dus was het weer plannen en vergunningen aanvragen. Maar nu met de Gemeente Voorne aan Zee, Zuid Hollands Landschap en nog vele anderen voor de toestemming om op het strand te mogen rijden.
Dit keer waren het aangespannen paarden, maar ook paarden onder de man/vrouw. Verzamelen deden ze vanaf de Tweede Slag en in een mooie stoet gingen de menners voorop. Voorzitter Davey de Vries liep voor met zijn trouwe maatje paard Anne om de route aan te geven en de paarden onder de man volgden daarachter. En ook Daan en Bram reden geheel achter de stoet aan mee om de uitwerpselen van de paarden meteen op te ruimen.
Ze reden via het Badhotel achterlangs richting Oostvoorne. Voor vele nieuwe plekken om te ontdekken. De oude bekenden zijn het gewend en misschien wel verwend, maar de nieuwe berijders keken hun ogen uit naar al het schoon wat onze gemeente te bieden heeft. Na een drinkstop reden ze naar de parkeerplaats vlak voor het Oostvoornse strand/natuurgebied. Daar werd de inwendige mens goed verzorgd. De broodjes warme rookworst die door de Plus Rockanje gesponsord werden, vonden veel genoegdoening. En er waren nog geen uitvallers, dus ze konden geheel compleet weer verder.
Ze mochten het strand op, omdat ze toestemming hadden gekregen van de gemeente. Uiteraard wel met de belofte om de resten en de uitwerpselen netjes op te ruimen. Maar dat is nooit een probleem bij dit team!
Het weer was helaas niet al te best, dus de stop minder lang. Maar de menners, hun paarden en de ruiters hebben genoten van de zee. De oortjes gingen naar voren er werd gehinnikt, dus de dieren hadden het ook naar hun zin. Sommige hondjes die er ook liepen zagen wat biefstukjes voorbij gaan.
Alles was aanwezig, hoog water, een beetje wind. Maar vooral veel gelachen en veel gezelligheid met elkaar tijdens de afsluiting van het jaar 2024.
Deze dag zou uiteraard niet mogelijkheid zijn geweest door de inzet van de vrijwilligers, de Gemeente Voorne aan Zee en de overige instanties die erbij betrokken waren om hun medewerking te verlenen. Dank daarvoor!















